Hikayemiz

Ofton İnşaat, 2003 yılında Yusuf Şimşek ve İsmail Hakkı Altun’un tecrübelerini bir araya getirmesiyle kurulmuş olan Konsept İnşaat Projeleri şirketidir. Her iki eş başkan da 1980 senesinden beri inşaat sektöründe kendi şirketleri ile farklı projeleri hayata geçirmiş olup, daha sonra deneyim ve güçlerini birleştirme kararı almışlardır. Bu güç birliğinin getirdiği deneyim ve uzmanlıkla, kuruluşundan bu yana Ofton İnşaat gayrimenkul sektöründe markalaşma yönünde atılan adımlara öncülük etmektedir.

Yaptığı her projede ülkenin ekonomik, sosyal ve kültürel değişimlerini yakından takip edip ihtiyaca yönelik esnek çözümler sunarken, yaşam kalitesi standartlarını da yukarı çekmeye özen göstermektedir. Bu amaçla Ofton İnşaat, şehrin en iddialı lokasyonlarında bölge coğrafyasının zemin özelliklerine uygun, alt ve üst yapıları en son teknolojilerle kurulu, deprem yönetmeliğine uygun, arazinin gerektirdiği inşaat tekniği göz önünde bulundurularak dayanıklı, güvenli ve çağdaş yaşam alanları geliştirmektedir.
Ofton İnşaat projeleri; tasarım ve şantiye aşamaları nitelikli teknik kadrosu tarafından kendi bünyesinde yürütülmektedir. Bu sayede proje süreçlerinde hızlı şekilde ilerleyerek müşterilerine eksiksiz anahtar teslim mekânlar sunmaktadır.
Türkiye genelinde ses getirecek lider projeler için çalışmalarına devam etmekte olan Ofton geliştirmeye devam ettiği konut projeleriyle uluslararası alanda da yaşam ve konut anlayışını değiştirmeye devam edecektir.
Öte yandan, bünyesinde oluşturduğu Turizm Grubu ile şehir otelciliği alanında da faaliyetler yürütülmektedir. Şehir merkezlerinde inşa ettiği ve dünyaca tanınmış uluslararası otelcilik markalarının işletmeciliğini üstlendiği otelleri ile ülke turizmine de katkıda bulunmaktadır.
YÜZDE 100 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

“Ofton İnşaat olarak, şehir merkezlerinde bölge coğrafyasının zemin özelliklerine uygun, alt ve üst yapıları en son teknolojilerle kurulu, dayanıklı ve çağdaş yaşam alanları oluşturan konsept inşaat projeleri geliştiriyoruz. Proje süreçlerinde hızlı şekilde ilerleyerek müşterilerimize eksiksiz anahtar teslim mekânlar sunuyoruz. İstanbul gibi büyük kent merkezlerinde oluşturduğumuz farklı yaşam konseptleri ile müşterilerimize “şehrin dinamiğinde konforu yakalayabilme olanağı sunarken, yatırımcılara da hedefledikleri geri dönüşleri sağlıyoruz.

Biz Ofton İnşaat olarak projelerimizin çoğunu şehir merkezlerinde oluşturduğumuz farklı yaşam konseptleri ile sunmakta ve müşterilerimize “şehrin dinamiğinde konforu yakalayabilme” olanağını sağlamaktayız. Şehirde yaşamayı, yatırım yapmayı sevenlere aradıklarını sunuyoruz. İstanbul gibi büyük bir metropolde, lokasyonun önemi her geçen gün artmaktadır. İnsanların artık ulaşımın merkezinde, rahat edecekleri, sosyal hayata da rahatlıkla katılabilecekleri lokasyonları tercih ettiklerini gördüğümüz için şehir merkezlerinde kaliteli, markalı projeler yapmaktayız.
Projelendirme aşamasına başlayan ve kullanılan malzemeden pazarlama ayağına kadar, her aşamadaki kalitesiyle konfor ve lüks inşa eden Ofton, yüzde 100 müşteri memnuniyetini hedeflemektedir.

Yaptığımız projenin kalitesiyle her zaman gurur duyduğumuz gibi, görselliğe de önem vermekte ve içinde yaşayacak olan müşterilerimize estetik ve kullanışlılığı bir arada sunmaya gayret etmekteyiz.

Dolayısıyla da başarılı ve tecrübeli iç mimar arkadaşlarla çalışarak; her zevke uygun, kaliteli ve elit dekorasyonlar oluşturuyoruz. Yeni projelerimizle İstanbul’un gelişmesine katkıda bulunmakla yetinmeyecek ve farklı şehirlere de Ofton kalitesini taşıyacağız.”
“Markalı konut inşaatında öne çıkan bir şirket olmamızı, uzun yıllara dayanan tecrübemizle başladık. Sektörümüz, özellikle hala üzüntüsünü taşıdığımız 1999 depreminden sonra çok ciddi bir dönüşüm geçirdi.

Taşıdıkları sorumluluğun bilincinde olan, güven ve kaliteyi markalarına taşıyan inşaat şirketleri tüketicilerin tevecühünü kazandılar. Elysium Park Alemdağ projemiz ile Elysium markamızı ilk kez kullandığımız Bomonti projemizden bu yana, biz de bu ilgiye mazhar olmaktan büyük gurur duyuyoruz.

Markamız ve şirketimiz şehirde yaşamayı seçenler ve yatırım yapmak isteyenler için ilk akla gelen kurumlar arasındadır. Turizm grubumuz ile şehir otelciliği alanındaki faaliyetlerimize de hız vererek dünyaca tanınmış uluslararası otelcilik markalarının işletmeciliğini üstlendiği otel binaları ile ülke turizmine de katkıda bulunmaktayız.

İnşaat sektöründe standartların yükselmesi, şehir merkezlerindeki eski yapıların da dönüşüm ihtiyacını ortaya çıkardı. Şu anda İstanbul’un hem sosyal hem de fiziksel olarak büyük bir modernleşme hareketi içinde olduğunu söyleyebiliriz. Şehir içinde olmakla birlikte kendi içine kapalı kalmış pek çok semt, şehir hayatının içine katılıyor.

Bomonti, Piyalepaşa hattıyla devam edip Talimhane ve Tarlabaşı’yla birleşen bir kentsel dönüşüm hattını açan Ofton, yenilikçi inşaat yaklaşımlarını hayata geçirmeye devam ediyor. Kentsel dönüşümü, eski binaların yenilenmesinin ötesinde semtlerin modernizasyonu olarak benimseyen Ofton, Piyalepaşa’daki otel yatırımıyla Piyalepaşa’nın lokasyon olarak değerini ilk fark eden firma oldu.
Ayrıca Talimhane-Kasımpaşa yolu üzerindeki iki şehir otelini hayata geçirdi. Şu anda Dolapdere’deki eski Bilgi Üniversitesi arsası üzerinde Elysium Soul Beyoğlu projesi ile Dolapdere-Piyalepaşa hattındaki dönüşüme öncülük ediyor.

Ayrıca Etiler, Ortaköy ve Bostancı’da yer alan Elysium Apartments projelerimizde bölgede fark yaratan projeler arasında yer alıyor. Kentsel dönüşüme paralel olarak, İstanbul’da yapacak çok işimiz var. İstanbul ile Avrupa şehirlerini karşılaştırdığınızda tarihiyle, coğrafi konumuyla pek çok şehirden önce bu dönüşümü yaşamalıdır.

Şehrin çehresini ne kadar modern bir metropol görünümüne kavuşturursak Türkiye’nin tek başına çektiği turisti sadece İstanbul çekecektir.

Bu konuda öncü rol oynamaya devam edeceğiz. Bodrum’da gerçekleştirdiğimiz sezonluk değil de tüm yıl boyunca yaşanabilecek lüks konutlarla, yazlık bölge anlayışını da değiştirmeye adayız. Türkiye’nin pek çok sektöre hayat veren kilit bir sektöründe yer alan bilinçli bir firma olarak konforlu yaşam alanları üretmeyi sürdüreceğiz.