Yönetim Kurulu

YÖNETİM KURULU

Yönetim Kurulu Eş Başkanları: Yusuf Şimşek & İsmail Hakkı Altun

İSMAİL HAKKI ALTUN

OFTON İNŞAAT YÖNETİM KURULU EŞ BAŞKANI

%100 müşteri memnuniyeti

İsmail Hakkı Altun
M

arkalı konut inşaatında öne çıkan bir şirket olmamızı, uzun yıllara dayanan tecrübemizle başardık. Sektörümüz, özellikle hala üzüntüsünü taşıdığımız 1999 depreminden sonra çok ciddi bir dönüşüm geçirdi. Taşıdıkları sorumluluğun bilincinde olan, güven ve kaliteyi markalarına taşıyan inşaat şirketleri tüketicilerin teveccühünü kazandılar. Elysium Park Alemdağ projemiz ile Elysium markamızı ilk kez kullandığımız Bomonti projemizden bu yana, biz de bu ilgiye mazhar olmaktan büyük gurur duyuyoruz.

Markamız ve şirketimiz, şehirde yaşamayı seçenler ve yatırım yapmak isteyenler için ilk akla gelen kurumlar arasındadır. Turizm grubumuz ile şehir otelciliği alanındaki faaliyetlerimize de hız vererek dünyaca tanınmış uluslararası otelcilik markalarının işletmeciliğini üstlendiği otel binaları ile ülke turizmine de katkıda bulunmaktayız.

İnşaat sektöründe standartların yükselmesi, şehir merkezlerindeki eski yapıların da dönüşüm ihtiyacını ortaya çıkardı. Şu anda İstanbul’un hem sosyal hem de fiziksel olarak büyük bir modernleşme hareketi içinde olduğunu söyleyebiliriz. Şehir içinde olmakla birlikte kendi içine kapalı kalmış pek çok semt, şehir hayatının içine katılıyor.

Bomonti, Piyalepaşa hattıyla devam edip Talimhane ve Tarlabaşı’yla birleşen bir kentsel dönüşüm hattını açan Ofton, yenilikçi inşaat yaklaşımlarını hayata geçirmeye devam edecek.

Kentsel dönüşümünü eski binalarının yenilenmesinin ötesinde semtlerin modernizasyonu olarak benimseyen Ofton, Piyalepaşa’daki otel yatırımıyla Piyalepaşa’nın lokasyon olarak değerini ilk fark eden firma oldu. Ayrıca Talimhane-Kasımpaşa yolu üzerinde şehir oteli Ibis Styles’ı hayata geçirdi. Şu anda Dolapdere’de eski Bilgi Üniversitesi arsası üzerinde Elysium Soul Beyoğlu projesini sürdüren şirketimiz, Dolapdere-Piyalepaşa hattında da dönüşüme öncülük ediyor. Ayrıca Etiler’de Elysium Apartments Lale markası ile o bölgenin de dönüşümünde etkin rol alıyoruz. Benzer bir projemizde de Ortaköy’de yer alıyoruz. Bostancı’da da ilk Elysium Apartments projemize başladık.

Kentsel dönüşüme paralel olarak, İstanbul’da yapacak daha çok işimiz var. İstanbul ile diğer Avrupa şehirlerini karşılaştırdığınızda tarihiyle, coğrafi konumuyla pek çok şehirden önce bu dönüşümü yaşamalıdır. Dolayısıyla İstanbul güzelleştikçe Türkiye’nin tek başına çektiği turisti sadece İstanbul çekecektir. Bu nedenle İstanbul´un modern bir metropol görüntüsüne dönüşmesi lazımdır. Bu konuda öncü bir rol oynamaya devam edeceğiz.

Bodrum’da gerçekleştirdiğimiz tüm yıl yaşanabilir lüks konutlarla, yazlık bölge anlayışını da değiştirmeye adayız. Türkiye’nin pek çok sektöre hayat veren kilit bir sektöründe yer alan bilinçli bir firma olarak konforlu yaşam alanları üretmeyi sürdüreceğiz.

YUSUF ŞİMŞEK

OFTON İNŞAAT YÖNETİM KURULU EŞ BAŞKANI

Şehirlerin dönüşümüne katkıda bulunuyoruz

Yusuf Şimşek

Ofton İnşaat olarak şehir merkezlerinde bölge coğrafyasının zemin özelliklerine uygun, alt ve üst yapıları en son teknolojilerle kurulu, dayanıklı ve çağdaş yaşam alanları geliştiren konsept inşaat projeleri geliştiriyoruz. Proje süreçlerinde hızlı şekilde ilerleyerek müşterilerimize eksiksiz anahtar teslim mekanlar sunuyoruz. İstanbul gibi büyük kent merkezlerinde oluşturduğumuz farklı yaşam konseptleri ile müşterilerimize “şehrin dinamiğinde konforu yakalayabilme” olanağı sunarken, yatırımcılara da hedefledikleri geri dönüşleri sağlıyoruz.

Biz Ofton İnşaat olarak projelerimizin çoğunu şehir merkezlerinde oluşturduğumuz farklı yaşam konseptleri ile sunmakta ve müşterilerimize “şehrin dinamiğinde konforu yakalayabilme” olanağını sağlamaktayız. Şehirde yaşamayı, yatırım yapmayı sevenlere aradıklarını sunuyoruz.

İstanbul gibi büyük bir metropolde, lokasyonun önemi her geçen gün artmaktadır. İnsanların artık ulaşımın merkezinde, rahat edeceği, sosyal hayata da rahatlıkla katılabileceği lokasyonları tercih ettiklerini gördüğümüz için şehir merkezlerinde kaliteli, markalı projeler yapmaktayız.

Projelendirme aşamasına başlayan ve kullanılan malzemeden pazarlama ayağına kadar her aşamadaki kalitesiyle konfor ve lüks inşa eden Ofton, yüzde 100 müşteri memnuniyetini hedeflemektedir.

Yaptığımız projenin kalitesiyle her zaman gurur duyduğumuz gibi, görselliğe de önem vermekte ve içinde yaşayacak olan müşterilerimize estetik ve kullanışlılığı bir arada sunmaya gayret etmekteyiz. Dolayısıyla da başarılı ve tecrübeli iç mimar arkadaşlarla çalışarak; her zevke uygun, kaliteli ve elit dekorasyonlar oluşturuyoruz.
Yeni projelerimizle İstanbul’un gelişmesine katkıda bulunmakla yetinmeyecek ve farklı şehirlere de Ofton kalitesini taşıyacağız.